Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Stalowej Woli zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej www.psp3stalowawola.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Data sporządzenia/aktualizacji Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Deklarację sporządzono 21 września 2020 r. na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Aktualizację Deklaracji przeprowadzono 4 marca 2025 r. na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony: Test – European Internet Inclusion Initiative, (http://checkers.eiii.eu/ ).
Wynik przeprowadzonego testu stwierdza, że strona internetowa psp3stalowawola.pl spełnia wymagania w 99,60%.
Test przeprowadzono 4 marca 2025 r. a jego wynik dostęny jest pod Linkiem.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Sebastian Szwedo, adres poczty elektronicznej psp3.stalowawola@interia.pl.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedur umożliwiających składanie wniosków o zapewnienie dostępności cyfrowej oraz skarg na brak zapewnienie dostępności cyfrowej
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej lub architektonicznej
Do budynku prowadzi 1 wejście od ul. Prymasa Wyszyńskiego. Do wejścia prowadzą schody.
Przy schodach nie ma podjazdu dla wózków.
Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzających dźwiękowo osoby niewidome i
słabowidzące.
Recepcja znajduje się po lewej stronie od wejścia.
W razie potrzeby dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na
parterze.
Schody, które prowadzą na wyższe kondygnacje budynku nie posiadają platformy
przyschodowej. W budynku nie ma windy.
Brak toalet dla osób niepełnosprawnych.
Przed budynkiem wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem
przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku
powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W budynku nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online.
ul. Prymasa Wyszyńskiego 14
37-450 Stalowa Wola
Telefon: 15 842 11 86
Email: psp3@stalowawola.pl